-
Medical journals
Remune: Kvalitní nutriční péči může onkologickým pacientům nabídnout i lékárník
Authors: Prezentace Komerční
Published in: Čas. čes. lék., 92, 2020, č. 6, s. 28
Overview
U pacientů s onkologickým onemocněním bývá často přítomná podvýživa. Nejedná se však o „běžný“ úbytek hmotnosti. Jde o chronickou formu podvýživy, která vzniká v důsledku nádorového onemocnění a komplikuje šance na uzdravení. Novinkou pro zkvalitnění nutriční péče je potravina pro zvláštní lékařské účely, nápoj Remune.
Malnutrici může mít už v době diagnózy až 40 % pacientů
Příčinou podvýživy je systémový zánět a abnormální metabolismus, který neumožní organismu využít energii a živiny, které přijme potravou. Na podvýživě se může podílet také protinádorová léčba, kdy například nechutenství a únava způsobují nedostatečný příjem živin a prohlubují tak podvýživu. Její výskyt závisí na typu nádoru a již v době diagnózy může být přítomná až u 40 % nemocných. Vysoce rizikové jsou nádory zažívacího traktu a plic, při pokročilém nádorovém onemocnění stoupá výskyt malnutrice na 80–90 %. Podvýživa onkologického pacienta je komplikace a je potřeba se jí věnovat.
Remune, snadno dostupná a stravitelná energie
Velkou novinkou, kterou nyní přináší B. Braun na trh pro české a slovenské pacienty, je unikátní výrobek Remune. Remune je výživa určená k popíjení (1,1 kcal/ml) s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin EPA/DHA z rybího oleje, se zvýšeným obsahem vitaminu D, s bílkovinami ze syrovátky a bez lepku. Má osvěžující chuť s příchutí maliny nebo broskve. Je určená primárně pro pacienty s pre-kachexií nebo kachexií způsobené podvýživou zejména v důsledku rakoviny. Dokáže však dodat potřebné živiny i pacientům s jiným onemocněním nebo seniorům, sportovcům a dalším.
Kaloricky vyvážený nápoj má texturu ovocného smoothie, nezatíží žaludek na dlouhé hodiny a může pacientům přinést příjemné doplnění stravy o zásadní nutriční složky při léčbě a rekonvalescenci.
KOMERČNÍ PREZENTACE
Labels
Pharmacy Clinical pharmacology Pharmaceutical assistant
Article was published inJournal of Czech Pharmacists
Popular this week
2020 Issue 6- Psilocybin Approved as of January 1. What Does This Mean in Practice?
- FDA Warns Against Self-Monitoring Glucose Using Smartwatches. What About in Czechia?
-
All articles in this issue
- Editorial
- Léto s opatrným optimismem
- Ze života právníka v Komoře – květen, čas rozvolňování
- Dohodovací řízení pro lékárny – také letos nevýhra
- Prezident glosuje kompenzace za COVID
- Končící cyklus CV: poslední výzva
- Historické ráno v IKEM
- Jak jsem zkoušel nesouhlasit s lékovým záznamem
- Zeptali jsme se
- Nemocniční lékárny spolupracují
- Nejmladší z představených
- Když dva dělají totéž (a jeden z nich je solitér)
- Kouzelníci (s) chutí
- Mladí lékárníci pracují na nouzovém výdeji
- Tak to vidím já
- Má povolání lékárník naději na přežití?
- Vzpomínka
- Osvědčení k výkonu lékárenské praxe
- Farmakologické ošetření stárnoucí pokožky
- Veletrh bioanalytiky a farmacie – ONLINE
- Remune: Kvalitní nutriční péči může onkologickým pacientům nabídnout i lékárník
- Vitamin B12 a onkologická onemocnění
- Lékárny s Davidovou hvězdou
- Okénko do magistraliter
- Nové nebo méně známé léčivé rostliny
- Co určitě stojí za přečtení...
- Molekula měsíce
- Světové dny zdraví - červen
- Významná JUBILEA - červen
- Deník holky z lékárny
- Journal of Czech Pharmacists
- Journal archive
- Current issue
- About the journal
Most read in this issue- Vitamin B12 a onkologická onemocnění
- Prezident glosuje kompenzace za COVID
- Významná JUBILEA - červen
- Osvědčení k výkonu lékárenské praxe
Enter the email address that you registered with. We will send you instructions on how to set a new password.