GARANTOVANÉ KURZY ČLnK
Published in:
Čas. čes. lék., 93, 2021, č. 10, s. 21
Poradenství a péče o pacienty s Alzheimerovou chorobou
Absolvováním tohoto kurzu bude lékárník na základě znalostí problematiky poruch paměti ve stáří a syndromu demence schopen vést konzultaci s pacienty, případně jeho blízkými osobami. Dále bude vědět, jak komunikovat s lidmi s kognitivní poruchou, bude znát základní diagnostické metody (např. využití dotazníku AD8), farmakologické a nefarmakologické postupy, blíže se seznámí se systémem péče o lidi s demencí a se zdroji pomoci pro pacienty a jejich blízké, které jsou v ČR dostupné.
Kurz je určen pro lékárníky.
Datum a čas: 19.–20. 11. 2021, 7.45–17.20, 8.30–14.00
Místo konání: Praha 4, Hotel ILF, Budějovická 15/743
Přednášející: prof. MUDr. Aleš Bartoš, Ph.D., PhDr. Eva Jarolímová, Ph.D., PharmDr. Aleš Novosád, Mgr. Michala Peškeová, PharmDr. Josef Suchopár, Mgr. Ondřej Šimandl, MUDr. Hana Vaňková, Ph.D., MVDr. PharmDr. Vilma Vranová, Ph.D.
Poplatek: 3 000 Kč
Akce je pořádána oddělením vzdělávání ČLnK a je ohodnocena 35 body do systému celoživotního vzdělávání lékárníků. Kód semináře 21104.
Partnerem kurzu pro kurz v Praze je společnost Schwabe Czech Republic, s. r. o.
Aktuální lékárnická legislativa
Cílem semináře je představit lékárníkům změny právních předpisů, k nimž došlo v průběhu roku 2021, včetně změn, které se připravují. Obsah semináře je vždy závislý na aktuálním stavu legislativního procesu v době jeho konání. Jistě budou zmíněny kompenzace mimořádných odměn pro zdravotníky, úhrady pro rok 2021, změny zákonů o návykových látkách, o léčivech, o veřejném zdravotním pojištění, o zdravotních službách, o zdravotnických prostředcích a jejich prováděcích předpisech a další. Zmíněny budou změny stavovských předpisů i kazuistické problémy z praxe řešené v rámci právní poradny ČLnK.
Datum Čas Kód semináře Místo konání
16. 11. 2021 18.00–20.30 21074 Lovosice
23. 11. 2021 18.00–20.30 21075 Brno
24. 11. 2021 17.30–20.00 21076 Ostrava
1. 12. 2021 18.00–20.30 21077 Karlovy Vary
7. 12. 2021 18.30–21.00 21078 České Budějovice
Přednášející: Mgr. MUDr. Jaroslav Maršík (právní poradce ČLnK)
Poplatek pro lékárníky: 500 Kč
Akce je pořádána oddělením vzdělávání ČLnK a je ohodnocena 6 body do systému celoživotního vzdělávání lékárníků.
Partnerem seminářů je společnost AbbVie s. r. o.
Labels
Pharmacy Clinical pharmacology Pharmaceutical assistantArticle was published in
Journal of Czech Pharmacists
2021 Issue 10
- Cannabidiol as a way to reduce anxiety in patients with Parkinson's disease?
- MUDr. Petra Garnolová: The combination of medical cannabis with other analgesics is the ideal way to achieve the best effect with the fewest side effects
- Calculator Naxiva - Application for Easy Prescription of Medical Cannabis Extracts
- How Does Artificial Intelligence Help in Drug Development?
- Biocompatibility of 3D Printed Materials – Their Comparison, Legislation, and Practice
-
All articles in this issue
- Editorial
- Léky jen pro někoho už řeší ÚOHS
- Ze života právníka v Komoře – díl dvacátý devátý, ústavně soudní
- V jakém stavu je aktuálně vaše OSL? S čím pojede váš delegát na blížící se komorový sjezd? A neměl by být po 30 letech změněn přepočet 1 delegát na 50 členů OSL, když se počet lékárníků se od té doby téměř ztrojnásobil?
- Pilíře farmaceutického průmyslu
- Ideální lékárnické dny – Liberec 2021
- Pramáti oslavila 150 let!
- Zájem Čechů o očkování proti chřipce v poslední sezóně vzrostl. Přesto v proočkovanosti stále značně zaostáváme
- OSVĚDČENÍ K VÝKONU LÉKÁRENSKÉ PRAXE
- PRÁVNÍ PORADNA
- INTERAKTIVNÍ DISPENZAČNÍ SEMINÁŘE za podpory společnosti Zentiva, k. s.
- WEBINÁŘE
- GARANTOVANÉ KURZY ČLnK
- 4 000: Bitva o příspěvky
- TAK TO VIDÍM JÁ
- Očkování v lékárnách – dočkáme se ho i v České republice?
- Pyreneje – splněný sen
- Lékárníci, kteří to zkusili…
- Herb-Drug interakce – silymarin
- NOVÉ NEBO MÉNĚ ZNÁMÉ LÉČIVÉ ROSTLINY
- CO URČITĚ STOJÍ ZA PŘEČTENÍ...
- MOLEKULA MĚSÍCE
- SVĚTOVÉ DNY ZDRAVÍ listopad
- VÝZNAMNÁ JUBILEA říjen
- Journal of Czech Pharmacists
- Journal archive
- Current issue
- About the journal
Most read in this issue
- Pilíře farmaceutického průmyslu
- Herb-Drug interakce – silymarin
- Očkování v lékárnách – dočkáme se ho i v České republice?
- NOVÉ NEBO MÉNĚ ZNÁMÉ LÉČIVÉ ROSTLINY