Koenzym Q10 a OM3

Předpokládaný čas: 30 minut
Ohodnoceno: 1 bod ČLnK, 4 kredity ČLK, 2 kredity SLK, 1 - 2 kredity SLK
Datum publikace: 15. 10. 2020
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

1 bod ČLnK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy 4 kredity ČLK – absolvování na min. 80 % max. 3 pokusy 2 kredity SLK – absolvování na min. 80 % max. 1 pokus 1 kredit SLK – absolvování na min. 60 % max. 1 pokus
Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Význam nutraceutik u kardiovaskulárních onemocnění: Vzhledem k tomu, jak jsou kardiovaskulární onemocnění častá v naší populaci, je toto téma velmi žádoucí i aktuální. Víme, že KV onemocnění jsou hlavní příčinou úmrtí v ČR i Evropě.
Okolo 45 % u obou pohlaví umírají pacienti z důvodu komplikací kardiovaskulárních onemocnění.
Jedním z rizikových faktorů je nepochybně dyslipidémie. Základem léčby dyslipidémie jsou statiny. Všem zástupcům statinů je společný mechanismus účinku a také bezpečností profil.
Velká většina pacientů s KV onemocněním trpí právě dyslipidémií a užívají tyto statiny. 
Kurz hovoří o nutraceutikách - látkách, které mají potenciál ovlivnit dyslipidémii.  


Autor kurzu: 
MUDr. Jiří Slíva, Ph.D. Medailonek autora kurzu
1992–1996 Střední zdravotnická škola Havlíčkův Brod, 1996–2002 Masarykova univerzita v Brně, lékařská fakulta, 2002–dosud Ústavy farmakologie 2. a 3. LF UK, Praha (odborný asistent). Ve výzkumné práci se věnuje hlavně oblasti preemptivní analgézie a možnostem využití kombinací analgeticky působících látek s různým mechanismem účinku v různých typech bolesti. Titul Ph.D. získal na základě své dizertační práce„Možnosti preemptivní analgezie a zvýšení účinnosti analgetik neurofarmaky“ v r. 2010 na Ústavu farmakologie 3. LF UK. Rovněž působí jako konzultant v oblasti farmakoterapie či při schvalování a preklinickém a klinickém hodnocení léčiv. Autor/spoluautor několika monografií a více než 200 odborných článků u nás i v zahraničí. Podílí se na úspěšném řešení řady výzkumných projektů. Člen odborné redakce časopisů Farmakoterapie a Farminews, šéfredaktor časopisu MediKom (vychází na Slovensku). Člen České farmakoekonomické společnosti, České společnosti farmakologie a toxikologie ČLS JEP. Ve volném čase se rád věnuje cestování a sportu (lyžování, běh, cyklistika, vysokohorská turistika…).
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se