Acne vulgaris - možnosti léčby

Předpokládaný čas: 45 minut
Ohodnoceno:
Datum publikace: 29. 6. 2017
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Acne vulgaris je velmi frekventní polymorfní zánětlivé kožní onemocnění postihující pilosebaceózní jednotku. Prevalence onemocnění se udává od 50 do 95 %. Je bezesporu nejčastějším onemocněním mladších dospělých, ale setkáváme se s ním i v období dospělosti. Intenzita projevů je velmi individuální, prokazatelná je genetická predispozice choroby.


Autor kurzu: 
MUDr. Kateřina Macháčková Medailonek autora kurzu
Po skončení lékařské fakulty - obor všeobecné lékařství na LF UP Olomouc, pracovala na kožním odd. nemocnice Kroměříž, na kožní klinice FN Brno Bohunice, dále na kožním oddělení krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Od roku 2003 pracuje jako vedoucí kožní lékařka v Sirnatých lázních Ostrožská Nová Ves, od roku 2014 současně provozuje privátní dermatologickou ambulanci v Uherském Hradišti.
Publikuje v odborných lékařských i lifestylových časopisech. Podílí se na klinických studiích, zejména s problematikou terapie psoriázy. Věnuje se také přednáškové činnosti pro lékaře, zdravotní sestry, farmaceuty, i laiky. Spolupracuje při osvětové činnosti a tvorbě edukačních materiálů pro pacienty.
Je externí poradce pro společnost Česká lékárna holding a.s.

2002 - Atestace z dermatovenerologie
2004 - Licence pro výkon samostatné praxe, výkon odborného zástupce, poskytování poradenských služeb pro obor dermatovenerologie
2012 - Diplom celoživotního vzdělávání

Mezi její profesní zájmy patří zejména psoriáza, obličejové dermatozy, psychodermatologie, korektivní dermatologie a balneoterapie kožních onemocnění. V roce 2004 založila dermatologický kongres Novoveské dermatologické dny spojující témata všeobecné dermatologie a balneologie.

Certifikáty:
Komplexní léčba lymfedému včetně manuální mízní drenáže, aplikace kožních implantátů a výplňových materiálů, aplikace botulotoxinu, aplikace lékařského chemického peelingu.
Školitelka aplikace výplňových materiálů na bázi kyseliny hyaluronové.
Odborná garance: doc. MUDr. Růžena Pánková, CSc.
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se