Kortikální kost a její význam pro pevnost skeletu

Předpokládaný čas: 45 minut
Ohodnoceno:
Datum publikace: 15. 5. 2015
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Kurz detailně rozebírá součást kostního metabolismu, především roli kortikální kosti. V této oblasti je v posledních letech mnoho překvapujících novinek a je velmi žádoucí, aby se zainteresovaní lékaři o nich včas a správně dozvěděli.


Autor kurzu: 
MUDr. Jan Rosa Medailonek autora kurzu
Promoval na 1. Lékařské fakultě UK v Praze v roce 1994. Pracoval jako sekundář na II. interní klinice FNKV v Praze (1994-1995). V letech 1995-2001 pracoval v Revmatologickém ústavu v Praze m.j. ve funkci vedoucího Osteocentra. Od roku 2001 působí v NZZ Mediscan Group v Praze-Chodově jako ambulantní specialista – revmatolog, včetně působení v tamním Osteocentru.
Je autorem řady původních i souhrnných časopiseckých prací a kapitol v učebnicích, týkajících se diagnostiky, prevence a terapie osteoporózy.
Atestaci z vnitřního lékařství I. stupně složil v r. 1997, atestaci z revmatologie v r. 2001 a atestaci z klinické osteologie v r. 2011.
Je absolventem českých i mezinárodních (EULAR) kurzů muskuloskeletálního ultrazvuku a certifikovaného kurzu muskuloskeletální medicíny Společnosti pro muskuloskeletální medicínu ČLS JEP. Druhé volební období působí ve funkci vědeckého sekretáře Společnosti pro metabolická onemocnění skeletu (SMOS) ČLS JEP a je hlavním autorem aktuálních Doporučených postupů pro léčbu postmenopauzální osteoporózy SMOS. Je investigátorem v řadě klinických studií posuzujících léčbu zánětlivých artropatií, osteoartózy a osteoporózy.
Odborná garance: Prof. MUDr. Vladimír Palička, Dr.h.c. CSc., Mgr. Michal Hojný
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se