Léčba diabetu 2. typu perorálními antidiabetiky

Předpokládaný čas: 45 minut
Ohodnoceno: 4 kredity ČLK, 2 kredity SLK, 1 kredit SLK, 2 body ČLnK
Datum publikace: 30. 8. 2018
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

4 kredity ČLK – absolvování na min. 80 % max. 3 pokusy 2 kredity SLK – absolvování na min. 80 % max. 1 pokus 1 kredit SLK – absolvování na min. 60 % max. 1 pokus 2 body ČLnK – absolvování na min. 70 % max. 3 pokusy
Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Kurz poskytuje přehled současných možností perorální farmakoterapie diabetu 2. typu a nastiňuje optimální léčebné postupy pro pacienty, u nichž je diabetes 2. typu doprovázen některými dalšími onemocněními.


Autor kurzu: 
MUDr. Barbora Doležalová Medailonek autora kurzu

MUDr. Barbora Doležalová pracuje v soukromém ambulantním zdravotnickém zařízení v Chrudimi jako diabetolog a endokrinolog. Absolvovala 2. lékařskou fakultu UK v roce 2000 a od počátku své praxe se věnuje zejména nemocným s diabetem. Atestaci z diabetologie složila v roce 2012, z endokrinologie v roce 2015.

Za cíl své práce považuje zlepšení kvality života lidí, kteří trpí diabetem nebo hormonálními poruchami. K tomu používá veškerou moderní dostupnou terapii, ať už jde o léky, nebo technologie pro monitoraci glykémie, současně se ale odmítá podřídit diktátu techniky a byrokracie a snaží se udržet nemoderní komunikaci se svými pacienty založenou na naslouchání, respektu, toleranci a soucitu.

Svoje přesvědčení, že i v nemoci je nezbytné respektovat důstojnost a jedinečnost lidí, kteří se svěří do péče zdravotníkům, se snaží předávat i studentům Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

Odborná garance: doc. MUDr. Martin Prázný, FRCP (Edin) Ph.D. CSc.
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se