Efektivní řízení lékáren

Předpokládaný čas: 35 minut
Ohodnoceno:
Datum publikace: 24. 7. 2017
Pro možnost absolvování on-line kurzu je třeba se přihlásit.

Podmínky splnění

Jak uplatnit kredity?

Úvod ke kurzu

Lékárenství je specializovaným a unikátním oborem, ve kterém se příslušným způsobem expedují, nabízejí a poptávají úzce profilové výrobky (léčivé přípravky, zdravotnické prostředky, potraviny pro zvláštní lékařské účely, kosmetika aj.). Lékárna pak jako zdravotnické zařízení představuje unikátní platformu mezi specializovanými zdravotnickými pracovníky a širokou veřejností a také první kontaktní místo pacienta v systému poskytování zdravotní péče. Lékárníci a farmaceutičtí asistenti poskytují odbornou lékárenskou péči také v souběhu s nutnými ekonomicko-obchodními činnostmi.


Autor kurzu: 
PharmDr. Lucie Hlávková Medailonek autora kurzu

Doktorka Lucie Hlávková pracuje již více než 17 let ve zdravotnictví, promovala v r. 1999 jako magistra farmacie, v r. 2003 získala titul doktorky farmacie a ve stejném roce úspěšně složila atestační zkoušku ze stejného klinického oboru.

Z lékárenského prostředí se dostala až do vedení soukromé tkáňové banky (na zpracování krvetvorných kmenových buněk z placentární krve), kde pracovala devět let jako její ředitelka, jednatelka a zároveň odpovědná osoba tkáňového zařízení, zabezpečují soulad se zákonnými normami a správnou výrobní praxí. Poté své působiště změnila na výkonnou ředitelkou specializované zdravotnické distribuce, zaměřené především na dovoz a distribuci zahraničních zdravotnických prostředků do ČR a SR.
V rámci své mateřské dovolené i po jejím ukončení (2012-2014), se věnuje stále profesionální činnosti lékárníka (je místopředsedkyní krajského Okresního sdružení lékárníků), kde aktivně přednáší či odborně publikuje na téma moderního hojení ran a dále se již jako OSVČ profiluje do oblasti bioimplantologie (členka Odborné společnosti pro bioimplantologii ČLK JEP), ve které ji zajímají možnosti průniku stávajících či inovativních materiálů a nových postupů či produktů v rámci regenerace lidských tkání (napří. možnosti využití mezenchymálních kmenových buněk), včetně hojení především chronických ran.
V posledních čtyřech letech intenzivně spolupracuje jak s akademickou půdou (AV ČR), tak i s biotechnologickými společnosti, které vyvíjí nové produkty (např. na bázi PRP), a umožňuje tak vědcům propojení jejich inovativních materiálů s klinickou a následně obchodní praxí.

V rámci své současné práce propojuje doktorka Hlávková všechny své nabyté zkušenosti jak z oboru praktického lékárenství, distribuce zdravotnických prostředků, tak i z oblasti lidských tkání a buněk, především pak možnosti jejich regenerace a hojení.

Odborná garance: Mgr. Michal Hojný
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se