Golf prodlužuje život, zjistil tým lékařů ve Švédsku

4. 7. 2017

Chcete žít déle? Hrajte golf! Tak by mohla znít rada profesora Anderse Ahlboma, který zveřejnil studii, na základě které golf snižuje riziko úmrtí o čtyřicet procent. A golfisté tak mají šanci, že budou žít až o pět let déle.

Reklamní článek:

Chcete žít déle? Hrajte golf! Tak by mohla znít rada profesora Anderse Ahlboma, který zveřejnil studii, na základě které golf snižuje riziko úmrtí o čtyřicet procent. A golfisté tak mají šanci, že budou žít až o pět let déle.

Tým lékařů z Karolinska Institutet zapojil do výzkumu neuvěřitelných 300 000 hráčů, kteří potvrdili hypotézu, že golf je zdraví prospěšný. Klíčovou roli hraje podle profesora Anderse Ahlboma pravidelná chůze.

Golfista, který se snaží dostat míček co nejmenším počtem úderů do jamky, totiž ujde po hřišti šest až sedm kilometrů. A v tempu. Kdo by si myslel, že se hráči po hřišti courají, je na omylu. Všichni golfisté mají povinnost dodržovat časový limit, který je stanovený pro devět či osmnáct jamek.

Zdravotních benefitů golfu je celá řada. Golf snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění, která jsou u nás hlavní příčinou úmrtí, pomáhá předcházet duševním chorobám, zlepšuje zrak a přispívá k psychické pohodě.

Pozitivní vliv na zdraví golfistů má nejen zelená barva, která uklidňuje, ale také pobyt na čerstvém vzduchu. Golfisté navíc tráví volný čas na slunci, které nás zásobuje vitamínem D potřebným pro silné kosti a regulaci vápníku a fosforu v krvi.

Golf je velmi účinnou zbraní proti nespavosti a golfisté mívají delší a kvalitnější spánek, když si obejdou své oblíbené hřiště. Další výhodou golfu je, že je velmi šetrný k pohybovému aparátu, který rozhodně nedostává zabrat tak jako při ostatních sportech.

Že golf není sport? Ještě nedávno by tato věta většinu golfistů rozčílila, dnes už se jí smějí. Golf samozřejmě sport je a navíc velmi náročný. Golfista ujde šest sedm kilometrů v terénu, zahraje devadesát sto ran a na každý úder se musí navíc stoprocentně soustředit.

Do těla golfisty se vyplavují endorfiny stejně jako při plavání, běhání nebo jízdě na kole, a možná proto je tak návykový. Někteří hráči dokonce říkají, že golf je droga, bez které už si svůj život nedokážou ani představit.

Tipy GOLFOVESLEVY.CZPřihlášení
Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se