Komory nepatří do zákona o lobbingu


Vyšlo v časopise: Čas. čes. lék., 91, 2019, č. 9, s. 9

Na sněmovním stole leží vládní návrh zákona o lobbování. Česká lékárnická komora nesouhlasí s tím, aby mezi profesionální lobbisty byly zařazeny i profesní komory, zřízené ze zákona. Vyvolala proto jednání se zástupci dalších stavovských komor a přišla s pozměňovacím návrhem k tomuto zákonu. Po konzultacích s Advokátní komorou a po odsouhlasení ostatními komorami došlo ke shodě na společném pozměňovacím návrhu.


„Naše iniciativa vedla k tomu, že budeme společně prosazovat názor, že komory jsou součástí výkonu veřejné moci a tudíž se jich připravovaný zákon o lobbingu nemůže týkat,“ řekl 3. září prezident ČLnK Lubomír Chudoba na setkání zástupců téměř všech profesních komor v sídle Advokátní komory na Národní třídě.

Výsledný pozměňovací návrh komor by se měl do vládního návrhu zákona promítnout takto:

(2) Za lobbování podle tohoto zákona se nepovažuje

a) plnění úkolů vyplývajících z pracovně--právního, služebního nebo obdobného vztahu fyzické osoby k České republice nebo souvisejících s výkonem funkce takové osoby v orgánu České republiky,

a) plnění úkolů vyplývajících z pracovně--právního, služebního nebo obdobného vztahu fyzické osoby k orgánu veřejné moci nebo souvisejících s výkonem funkce takové osoby v orgánu veřejné moci.“

Bude samozřejmě záležet na poslancích, jak rozhodnou. A taky na jednotlivých komorách, jak moc se vynasnaží přesvědčit poslance o svém společném názoru.

(red)


Štítky
Farmacie Farmakologie Farmaceutický asistent

Článek vyšel v časopise

Časopis českých lékárníků

Číslo 9

2019 Číslo 9

Nejčtenější v tomto čísle
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se