Poradili bychom si jako Krteček?


Vyšlo v časopise: Čas. čes. lék., 93, 2021, č. 5, s. 38

Před časem mě velmi zaujal článek jednoho kolegy, týkající se legendárního Krtečka. Konkrétně dílu Krtek a medicína. Perfektní! I u nás se „krtečkuje“.

Před několika lety tento kreslený seriál s nadšením sledovala dcerka a nyní dvouapůlletý syn. V souvislosti s naším „řemeslem“ mě zaujal díl Krtek a maminka. Jen tak na okraj, krteček umí skoro všechno. Je hudebníkem, malířem, horníkem, zedníkem, chůvou, řidičem, filmovou hvězdou... A ve výše zmíněném díle nejprve jakýmsi dohazovačem, pak oddávajícím a nakonec i „porodní bábou“! Trochu mě děsí nástroje, které vysype z brašny: Injekce, porodní kleště, role gázy... Naště stí stačí dřevěné naslouchátko a pohotová reakce, díky níž se po chvíli raduje šťastná zaječí rodinka.

A co my, farmaceuti? Poradili bychom si v lékárně, tak jako Krteček, i s takovou situací, jako je třeba překotný porod? Nebo jste ji už zažili? Já sice ne, ale za deset let své praxe mohu ze situací, kde bylo třeba rychle zareagovat, jmenovat febrilní křeče, hypoglykémii, mdloby či bodnutí včelou do jazyka. Co vy? Podělíte se o zážitek?

PharmDr. Michaela Hobzová


Štítky
Farmacie Farmakologie Farmaceutický asistent

Článek vyšel v časopise

Časopis českých lékárníků

Číslo 5

2021 Číslo 5

Nejčtenější v tomto čísle
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se