Nezapomeneme...


Vyšlo v časopise: Čas. čes. lék., 91, 2019, č. 11, s. 16


Některé zprávy se píšou a říkají hůř než jiné. A některé nejhůř.

V úterý 15. října 2019 zemřel ve věku nedožitých 74 let RNDr. Aleš Řehula. Když jsem se to dozvěděl, vzpomněl jsem si na své začátky v lékárně v roce 95. I na to, že první cesta mojí dcery z porodnice domů vedla právě přes lékárnu U zlatého lva v Plzni. A pak na dlouhou řadu našich ­občasných potkávání se v průběhu dalšího téměř čtvrt století. Častokrát jsem nevěděl, jestli ještě mluví vážně, když bez zjevné souvislosti odbočil od materiální podstaty a říkal, že je něco „nad námi“. Nikdy jsem se nezeptal, jak to myslí a tak pro mě zůstal trochu svérázný a svůj. Já dnes pořád nevím a on už to ví.

Poslední rozloučení proběhlo 21. října 2019 ve Velké ­obřadní síni na Ústředním hřbitově v Plzni, a když jsem tam stál se spoustou lidí, laborantek, lékárnic a lékárníků, kteří za ta léta prošli „zlatým lvem“ došlo mi, že mnohé z nás, nejenom mě, naučil mít rád lékárnu. A taky jsem se od něj naučil, že láska – k profesi nebo k člověku – je uvnitř. A když je opravdová, nic na ní nezmění změny vnějších okolností ani chování těch, které milujeme.

Stanislav Havlíček, předseda OSL Plzeň


Dne 8. prosince si připomeneme nedožitých 55 let našeho syna PharmDr. Pavlíka Frana, který náhle odešel 9. května 2014. Prosíme vás o tichou vzpomínku.

PhMr. Marie Franová a RNDr. Imrich Frano, rodiče


Štítky
Farmacie Farmakologie Farmaceutický asistent

Článek vyšel v časopise

Časopis českých lékárníků

Číslo 11

2019 Číslo 11

Nejčtenější v tomto čísle
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se