Otevřeně o životě s inkontinencí


Vyšlo v časopise: Čas. čes. lék., 92, 2020, č. 2, s. 25

Danuše Hrbková ambasadorka značky Diveen®, která se rozhodla předat svoji zkušenost s inkontinencí z jednoho prostého důvodu, a to proto, že se stále mnoho žen stydí o ní před svým lékařem otevřeně mluvit.

Jak to začalo?

Danuše Hrbková žila spokojený život coby pracující úřednice ve státní správě. Během roku prodělala dva záněty močových cest a její problémy se objevily nenápadně. Začalo to častějším odbíháním na toaletu v práci. Přisuzovala to pití kávy a nijak se tím nezabývala. Jenže z častějšího odbíhání bylo najednou dobíhání na poslední chvíli. „To už jsem navštívila svou gynekoložku a dostala jsem léky. Problémy s inkontinencí se pak zlepšily,“ říká Danuše.

Přesto se po závažném infekčním onemocnění objevilo astma, otoky dolních končetin, začala užívat léky na inkontinenci a léky na odvodnění. Diagnóza zněla jasně – závažný lymfatický edém dolních končetin. Danuše musela opustit práci úřednice. Uzavřela se a s nikým o problému s inkontinencí nemluvila.

Objevení zázraku jménem Diveen

Když uviděla na internetu upoutávku na pomůcky Diveen, požádala o vzorky a byla mile překvapená. Situace, že musí na toaletu teď hned a okamžitě, byly pryč. To, co je pro většinu lidí normální, bylo pro ni po letech zázrakem.

Danuše byla tak nadšená, že o použití této pomůcky začala mluvit s kamarádkami. Zjistila, že stejným problémem trpí více žen, než si myslela. Jen se stydí o tom mluvit. Netvrdí, že pomůcka vyřeší všechny problémy, ale jí pomáhá. ,,Byla jsem zvyklá žít aktivní život, a když mám možnost kvalitu svého života zlepšit, proč toho nevyužít a nepředat svou zkušenost dalším,“ svěřuje se nakonec Danuše.

komerční prezentaceŠtítky
Farmacie Farmakologie Farmaceutický asistent

Článek vyšel v časopise

Časopis českých lékárníků

Číslo 2

2020 Číslo 2

Nejčtenější v tomto čísle
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se