Omega-3 s vitaminem D lze doplnit i ve formě chutného nutričního nápoje


Vyšlo v časopise: Čas. čes. lék., 92, 2020, č. 12, s. 27

Skupina B. Braun uvedla v letošním roce na trh unikátní nutričně výživný nápoj Remune™. Pro své vlastnosti byl tento výrobek určen k dietnímu postupu při podvýživě související s onemocněním, pro pacienty s prekachexií nebo kachexií zejména v důsledku rakoviny nebo chronické obstrukční plicní nemoci. Mix živin, které tento nápoj obsahuje, se však v současné epidemiologické situaci může hodit každému.

Vysoký obsah omega-3 mastných kyselin EPA/DHA z rybího oleje, zvýšený obsah vitaminu D a syrovátková bílkovina jsou klíčovými ingrediencemi, ze kterých je Remune™ složen. Zbytek, tedy 86 %, tvoří ovocná složka, která nápoji dodává příjemnou chuť. Zákazník si může zvolit ze dvou dostupných příchutí, broskvové nebo malinové. Významnou vlastností Remune™ je také nízký glykemický index a nízký obsah laktózy či absence lepku. Hodí se pro děti starší čtyř let, dospělé a seniory. Zejména pak pro všechny, kteří chtějí nebo potřebují z různých důvodů obohatit svůj jídelníček o omega-3 mastné kyseliny, vitamin D nebo snadno stravitelné bílkoviny. Ocení jej všichni s narušenou schopností přijímat nebo trávit běžně dostupné potraviny, lidé, které ohrožuje podvýživa. Nebo ti, kteří se připravují na operaci či se nachází v období rekonvalescence.


Remune™ má texturu ovocného smoothie, nezatíží žaludek na dlouhé hodiny a může přinést příjemné doplnění stravy o nutriční složky.

KOMERČNÍ PREZENTACE


Štítky
Farmacie Farmakologie Farmaceutický asistent

Článek vyšel v časopise

Časopis českých lékárníků

Číslo 12

2020 Číslo 12

Nejčtenější v tomto čísle
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se