II. Celonárodní sněm lékárníků


Vyšlo v časopise: Čas. čes. lék., 91, 2019, č. 6, s. 21

V pořadí druhý Celonárodní sněm lékárníků pořádal spolek Vaši lékárníci CZ v sobotu 18. 5. 2019 v kongresovém sále IKEM v Praze. Přestože termín akce kolidoval s Konferencí mladých lékárníků, schválilo představenstvo České lékárnické komory podporu každému z členů komory na úhradu účastnického poplatku částku až do výše 800 korun.


„Volný pohyb zboží, skutečný důvod nedostatku léčiv a benefity paralelního obchodu,“ to byl název příspěvku magistra (ekonomie) Ernesta Kaspera z Belgie, generálního sekretáře EAEPC (­poznámka redakce: EAEPC je evropská asociace souběžných distributorů léčiv a patří, společně s EFPIA a MFE, mezi organizace, které platí a provozují systém ověřování léčiv podle – FMD).

O možnostech, hranicích a budoucnosti zásilkové farmacie ve střední Evropě hovořil německý lékárník a spoluzakladatel společnosti Pharma24, jedné z prvních zásilkových lékáren v Německu, Martin Didunyk.

Se zkušenostmi z aplikace nové legislativy na Slovensku, ­zejména se systémem emergenčních dodávek léčiv (ISMOL) ­seznámila účastníky sněmu PharmDr. Beata Valocká. Její postřehy doplnil výkonný ředitel slovenské Asociace velkodistributorů léčiv, RNDr. Jozef Pospíšil.

Se svými příspěvky vystoupili mj. předseda Grémia majitelů lékáren, magistr Marek Hampel nebo člen představenstva České lékárnické komory doktor Martin Kopecký.


Odpolední program pak byl věnován právní problematice, kterou komentovali JUDr. Ondřej Dostál a JUDr. Jakub Svoboda.

Účast v závěrečné diskusi, v programu avizovaném jako diskuse s politickou reprezentací, pravděpodobně poznamenala vrcholící kampaň před volbami do evropského parlamentu. Z pozvaných hostů napříč politickým spektrem se jí účastnil jenom zástupce České pirátské strany Bc. Marek Paris, člen zastupitelstva městské části Praha 4 a někdejší člen Dozorčí rady VZP.

(red)


Štítky
Farmacie Farmakologie Farmaceutický asistent

Článek vyšel v časopise

Časopis českých lékárníků

Číslo 6

2019 Číslo 6

Nejčtenější v tomto čísle
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se