Remune: Kvalitní nutriční péči může onkologickým pacientům nabídnout i lékárník


Autoři: Prezentace Komerční
Vyšlo v časopise: Čas. čes. lék., 92, 2020, č. 6, s. 28

Souhrn

U pacientů s onkologickým onemocněním bývá často přítomná podvýživa. Nejedná se však o „běžný“ úbytek hmotnosti. Jde o chronickou formu podvýživy, která vzniká v důsledku nádorového onemocnění a komplikuje šance na uzdravení. Novinkou pro zkvalitnění nutriční péče je potravina pro zvláštní lékařské účely, nápoj Remune.

Malnutrici může mít už v době diagnózy až 40 % pacientů

Příčinou podvýživy je systémový zánět a abnormální metabolismus, který neumožní organismu využít energii a živiny, které přijme potravou. Na podvýživě se může podílet také protinádorová léčba, kdy například nechutenství a únava způsobují nedostatečný příjem živin a prohlubují tak podvýživu. Její výskyt závisí na typu nádoru a již v době diagnózy může být přítomná až u 40 % nemocných. Vysoce rizikové jsou nádory zažívacího traktu a plic, při pokročilém nádorovém onemocnění stoupá výskyt malnutrice na 80–90 %. Podvýživa onkologického pacienta je komplikace a je potřeba se jí věnovat.

Remune, snadno dostupná a stravitelná energie

Velkou novinkou, kterou nyní přináší B. Braun na trh pro české a slovenské pacienty, je unikátní výrobek Remune. Remune je výživa určená k popíjení (1,1 kcal/ml) s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin EPA/DHA z rybího oleje, se zvýšeným obsahem vitaminu D, s bílkovinami ze syrovátky a bez lepku. Má osvěžující chuť s příchutí maliny nebo broskve. Je určená primárně pro pacienty s pre-kachexií nebo kachexií způsobené podvýživou zejména v důsledku rakoviny. Dokáže však dodat potřebné živiny i pacientům s jiným onemocněním nebo seniorům, sportovcům a dalším.

Kaloricky vyvážený nápoj má texturu ovocného smoothie, nezatíží žaludek na dlouhé hodiny a může pacientům přinést příjemné doplnění stravy o zásadní nutriční složky při léčbě a rekonvalescenci.

KOMERČNÍ PREZENTACEŠtítky
Farmacie Farmakologie Farmaceutický asistent

Článek vyšel v časopise

Časopis českých lékárníků

Číslo 6

2020 Číslo 6

Nejčtenější v tomto čísle
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se