Ohlédnutí za veletrhem MEDICA 2017


Vyšlo v časopise: Čas. čes. lék., 89, 2017, č. 12, s. 29

Měla jsem možnost zúčastnit se mezinárodního veletrhu MEDICA, který se konal ve dnech 13.–16. 11. 2017 v Düsseldorfu. Prezentuje každoročně světové novinky z oblasti zdravotní techniky a péče. Jedná se o největší medicínský veletrh na světě. Letos jej navštívilo 123 500 návštěvníků ze 130 zemí světa. Úspěch akce potvrdila i její vysoká internacionalita, vystavovalo zde 5 100 firem z 66 zemí světa, 36 vystavovatelů bylo z České republiky.


Já jsem zastupovala společnost DCM Collagen s. r. o., pod agenturou Czech-Trade. Součástí veletrhu byly i odborné konference – MEDICA ACADEMY, z nichž některé jsem také navštívila.

Pro mě bylo největším přínosem setkání s účastníky z nejrůznějších koutů světa. Měla jsem tak možnost mluvit s lidmi z Izraele, Palestiny, Jordánu, Libanonu, Turecka, Indie, Saudské Arábie, Dubaje, Indonésie, Malajsie, Číny, Jižní Koreje, Taiwanu, Mongolska, Egyp­ta, Nigerie, Maroka, Brazílie, Panamy, USA, Kanady, Ruska a evropských států. Byli to lidé mnoha národností, kultur a vyznání. Velmi si cením toho, že naše jednání probíhala v duchu porozumění, mírnosti a korektnosti.

Další informace o veletrhu lze nalézt na: https://www.medica.de/.

Příště se MEDICA se bude konat v listopadu 2018 opět v Düsseldorfu.

Ještě jednu věc jsem si při této příležitosti uvědomila. V ČR jsme v témž týdnu oslavili další výročí sametové revoluce. Já jsem v roce 1989 studovala na Farmaceutické fakultě UK v Hradci Králové, demonstrovali jsme na náměstích, roznášeli a rozváželi letáky po blízkém a vzdáleném okolí, kde jsme vysvětlovali cíle našeho protestu. I po letech můžu říci, že to tehdy mělo smysl. Naše země se otevřela světu, kam patří. Za bývalého režimu bych se do této části Německa, navíc jako věřící, neměla šanci dostat a už vůbec svobodně hovořit s tolika lidmi.

Blíží se rychle konec roku, a tak vám, milé kolegyně a milí kolegové, přeji krásné Vánoce, pozitivní výhled do budoucnosti a šťastný vstup do nového roku.

PharmDr. Hana MACHOVÁ, B.Th.


Štítky
Farmacie Farmakologie Farmaceutický asistent

Článek vyšel v časopise

Časopis českých lékárníků

Číslo 12

2017 Číslo 12

Nejčtenější v tomto čísle

Tomuto tématu se dále věnují…


Kurzy

Zvyšte si kvalifikaci online z pohodlí domova

Kurz originály vs. generika
nový kurz
Autoři:

Klinická farmakokinetika betablokátorů
Autoři:

Současné možnosti terapie osteoartrózy
Autoři: MUDr. Jakub Holešovský

Preferovaná úlevová léčba Asthma Bronchiale
Autoři: PharmDr. Petr Sedlák

Inhibitory karboanhydrázy v léčbě glaukomu
Autoři: MUDr. Petr Výborný, CSc., FEBO

Všechny kurzy
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se