Aktuálně k uzavření cyklu CV 2014–2017


Vyšlo v časopise: Čas. čes. lék., 89, 2017, č. 11, s. 11

V souvislosti s vyhodnocením cyklu celoživotního vzdělávání 2014–2017 se na sekretariát ČLnK začali obracet členové, kteří nemají dostatečný počet bodů potřebných ke splnění cyklu, s žádostmi o snížení minimálního stanoveného počtu bodů z důvodu dlouhodobější pracovní neschopnosti.

V těchto případech členové nevykonávali činnost v lékárně a zároveň se často ze zdravotních důvodů nebyli schopni akcí celoživotního vzdělávání účastnit. Ve standardních případech, kdy člen po dobu celého cyklu vykonává činnost v lékárně, je potřeba získat 90 bodů.

Vzhledem k tomu, že naše stavovské předpisy tuto výjimku z důvodu pracovní neschopnosti dosud neřešily, navrhlo představenstvo ČLnK letošnímu sjezdu delegátů novelu Řádu pro celoživotní vzdělávání. Tato novela byla sjezdem schválena s platností od 6. 11. 2017. Podle aktuálně platného řádu se tedy minimální stanovený počet bodů v tříletém cyklu CV poměrně snižuje nejen v případě mateřské a rodičovské dovolené a v případě, kdy člen nepracoval v lékárně, ale nově také v případě pracovní neschopnosti, která nepřerušeně trvala déle než 3 měsíce nebo v souhrnu déle než 6 měsíců. Ve všech těchto případech je rozhodující, zda lékárník nevykonával činnost v lékárně.

O poměrné snížení počtu bodů musí člen požádat (na sekretariátu ČLnK) a důvod snížení doložit (např. vyjádřením lékaře nebo potvrzením zaměstnavatele). Řád byl nově také rozšířen o možnost, kdy v jiných výjimečných případech (např. nemožnost účastnit se CV z důvodu dlouhodobé péče o rodinného příslušníka) může o snížení počtu bodů rozhodnout představenstvo ČLnK.

Připomínáme všem členům, že stejně jako v případě zapisování individuálních vzdělávacích akcí platí i pro žádosti o snížení počtu bodů pro uzavřený cyklus 2014–2017 termín do 31. 12. 2017.

Za pracovní skupinu pro CV

PharmDr. David Ovčaří


Štítky
Farmacie Farmakologie Farmaceutický asistent
Článek Editorial

Článek vyšel v časopise

Časopis českých lékárníků

Číslo 11

2017 Číslo 11

Nejčtenější v tomto čísle
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se