Remune™ a Nutricomp®


Autoři: Prezentace Komerční
Vyšlo v časopise: Čas. čes. lék., 92, 2020, č. 7-8, s. 47

Dietní postup při podvýživě související s onkologickým onemocněním

V předchozím díle časopisu jsme vám představili novinku Remune™, nápoj s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin z norské tresky, bohatý na vitamin D. Remune™ je vhodný jako doplněk stravy pro pacienty, u kterých se v důsledku rakoviny nebo chronické obstrukční plicní nemoci objevila podvýživa a s ní spojený úbytek hmotnosti. Jak by pacient mohl v období náročné léčby doplnit svůj jídelníček? Přinášíme několik možných kombinací Remune™ s tekutou nutričně kompletní výživou řady Nutricomp®.

Každý z těchto produktů vyvolává jiné chuťové emoce. Remune™ připomíná ovocné smoothie a Nutricomp® Drink Plus HP má mléčný základ. Jejich kombinování tak nabízí během dne i větší výběr chutí.

1. Člověk, který je schopen sníst normální jídlo

Těmto lidem se doporučuje konzumovat běžné potraviny a navíc jídlo doplnit o dva nápoje Remune™ za den. Navíc tak získají 444 kcal, 19 g bílkovin a 4,8 g omega-3 mastných kyselin (EPA a DHA 4,0 g).

2. Člověk, který je schopen jíst běžnou stravu, ale má nedostatečný příjem energie a bílkovin

V tomto případě se doporučuje zkombi­novat s klasickou stravou dva nápoje ­Remune™ a dva Nutricomp® Drink Plus HP za den. Díky této nutriční sestavě získají lidé pro své tělo extra 1044 kcal, 59 g bílkovin, 6,52 g omega-3 mastných kyselin (EPA a DHA 4,2 g) a mikronutrienty.

3. Člověk, který je schopen jíst běžné jídlo pouze v omezeném množství

Pokud lidé mohou konzumovat standardní potraviny pouze v omezené míře, je vhodné krátkodobě obohatit jejich stravu o dva nápoje Remune™ a čtyři lahvičky výživy Nutricomp® Drink Plus HP. Pak navýší svůj denní příjem o 1 644 kcal, 99 g bílkovin, 8,24 g omega-3 mastných kyselin (EPA a DHA 4,4 g) a o mikronutrienty. Pokud stav, který člověku nedovoluje konzumaci běžných potravin, přetrvává delší dobu, doporučujeme konzultaci s lékařem.

Návštěvník lékárny by měl být vždy informován, že přípravky Remune™ a Nutricomp® Drink Plus HP patří mezi potraviny pro zvláštní výživu – potraviny pro zvláštní lékařské účely a je nutné jejich konzumaci konzultovat s lékařem, lékárníkem nebo nutričním specialistou.

KOMERČNÍ PREZENTACEŠtítky
Farmacie Farmakologie Farmaceutický asistent
Článek SEMINÁŘE
Článek Editorial

Článek vyšel v časopise

Časopis českých lékárníků

Číslo 7-8

2020 Číslo 7-8

Nejčtenější v tomto čísle
Přihlášení
Zapomenuté heslo

Nemáte účet?  Registrujte se

Zapomenuté heslo

Zadejte e-mailovou adresu, se kterou jste vytvářel(a) účet, budou Vám na ni zaslány informace k nastavení nového hesla.

Přihlášení

Nemáte účet?  Registrujte se