#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS# #MICRODATA#

Vítězství motolských lékárnic

Autoři: PharmDr. Horáková Veronika
Vyšlo v časopise: Čas. čes. lék., 92, 2020, č. 7-8, s. 49

V sobotu 11. července se na pražské Portheimce běžel štafetový závod v rámci běžeckých sérií Craft Team ­Running. Celkově to byl již 3. ročník ­těchto závodů na Praze 5.

Jedná se o půlmaraton rozdělený do 16 okruhů (předávka je po 1 318,5 ­metrech, klasickým štafetovým způsobem s pře­dávkou štafetového kolíku ve ­vyznačeném území). Závodníci se utkávají v kategorii muži, ženy, mix a nesmírně populární i mezi našimi farmaceuty je family run, kde běží kombinace rodič a dítě (případně malé a velké dítě), ti ovšem běží jen okruhy 800 metrů – rodič a 400 metrů – dítě a před dětskými závodníky jede jako vodič cyklista, aby děti trefily tu správnou dráhu.

Jedná se o unikátní závod, kde vítězí nejen výkon, ale i taktika (každý běžec musí absolvovat minimálně dvě kola v libovolné předávce, rozhoduje i strategie a komunikace mezi závodníky). Tradičně se závodu účastnili i motolští lékárníci. Ženskou štafetu reprezentovaly běžkyně ve složení Veronika Horáková, Veronika Krajčová, Jana Fojtů a Dagmar Dolinská. Motolské lékárnice do závodu vložily všechno svoje odhodlání a zbytky sil a svoji kategorii bezkonkurenčně vyhrály. V mužské štafetě se z lékárníků představil Michal Lepáček.

Přestože nás letos neběželo tolik jako v minulosti, neboť štafeta byla z jara přeložena na prázdninový termín a mnoho dobrých běžců bylo na dovolené, byl závod skvělý, se spoustou adrenalinu, počasí na běh shovívavé (přestalo pršet, takže to moc neklouzalo a nebylo horko). Všichni účastníci doběhli do cíle. Těšíme se příště na startu!